Dubultā enerģija
Patīk
1 1


Klasifikācijas tagi

Viegla, līdz 20 min., Kokteiļi un dzērieni

Dubultā enerģija

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 8 gab
  Plūmes
 • 2 gab
  Bumbieri
 • 1 gab
  Citrons
 • 1 sauja
  Piparmētras
 

Pamācība

Noskalo augļus, nomizo citrona mizu un izņem plūmēm kaulu. Spiež sulu, pirmās spiedē liekot piparmētras.

Der zināt !

PIPARMĒTRAS – satur ēterisko eļļu, kas labvēlīgi iedarbojas uz organismu. Piparmētrām ir nomierinoša un pretsāpju iedarbība, kā arī tā palīdz uzlabot smadzeņu darbību.

CITRONI – bagātīgi satur ne vien C vitamīnu, bet arī B1, B2, B6, A, P vitamīnus, daudz kālija, magnija, kalcija, organiskās skābes un antioksidantus. Regulāra citronu lietošana uzturā stiprina imunitāti, pasargā organismu no brīvo radikāļu ietekmes. To sula uzlabo olbaltumu šķelšanos organismā, pastiprina kalcija un dzelzs uzņemšanu, un normalizē asinsspiedienu, kā arī uzlabo gremošanas procesus.

Kokteilis būs labs enerģijas atjaunotājs pēc aktīvas sporta nodarbības, jo bagātīgi satur vienkāršos ogļhidrātus. Ja kokteilim pievienosi ledus gabaliņus, padarīsi to spirgtāku un svaigāku. Papildināts ar saldējumu vai kokosriekstu pienu, kokteilis būs veselīgs našķis, kas jo īpaši garšos bērniem. Baudiet to 1–2 reizes dienā.

PLŪMES – satur šķiedrvielas, un tās lieliski attīra organismu no nevēlamiem toksīniem. Bagātīgs C vitamīna, kā arī E, K, PP, B1, B2, A vitamīna avots. Augļi satur kāliju, kalciju, magniju, fosforu, nātriju, dzelzi, mangānu.

BUMBIERI – sastāvā esošās šķiedrvielas palīdz noregulēt gremošanas trakta darbību. Savukārt organiskās skābes, ko satur bumbieri, ļauj uzlabot vielmaiņu un gremošanas procesus, stimulē aknu un nieru darbību. Bumbieru mīkstums satur daudz kālija, kas palīdz sirds un muskuļu darbībai, jo kālija joni organismā atbild par šūnu atjaunošanos.

 

Līdzīgas receptes