Košuma spēks
Patīk
0 0


Klasifikācijas tagi

Viegla, līdz 20 min., Kokteiļi un dzērieni

Košuma spēks

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

  • 350 g
    Ķirbis
  • 3 gab.
     Burkāni
  • 1 gab.
    Citrons
 

Pamācība

Noskalo dārzeņus, nomizo citronam mizu.

Liek visas sastāvdaļas sulas spiedē un izspiež sulu.

Kokteiļa košā krāsa noteikti iepriecinās tā baudītājus, bet pats dzēriens sniegs patiesu veldzi organismam. Tas palīdzēs aktivizēt vielmaiņas procesus un stiprinās organismu. Turklāt ķirbis savu labo īpašību dēļ ir īsts brīnumlīdzeklis uzturā. Kokteili varat papildināt ar smalcinātām ķirbju sēklām un burkānu biezumiem.

ĶIRBIS – satur beta karotīnu, C, B1, B2, K, E vitamīnus, kā arī kāliju, magniju, cinku, dzelzi, fluoru un citas minerālvielas. Ķirbju sula uzlabo vielmaiņu, novērš mazasinību, sliktu dūšu un palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu, mazina nogurumu.

BURKĀNI – satur C, E, kā arī B, K un PP grupas vitamīnus. Tajos ir apmēram 16% balastvielu, savukārt dārzeņa saldo garšu nodrošina cukurs (6–10%). Burkāni ir arī minerālvielu – kālija, magnija, dzelzs, fosfora – avots. Tukšā dūšā izdzerta glāze burkānu sulas uzlabo sejas krāsu, redzi, remdē izsalkumu un stiprina matu struktūru.

CITRONI – bagātīgi satur ne vien C vitamīnu, bet arī B1, B2, B6, A, P vitamīnus, daudz kālija, magnija, kalcija, organiskās skābes un antioksidantus. Regulāra citronu lietošana uzturā stiprina imunitāti, pasargā organismu no brīvo radikāļu ietekmes. To sula uzlabo olbaltumu šķelšanos organismā, pastiprina kalcija un dzelzs uzņemšanu, un normalizē asinsspiedienu, kā arī uzlabo gremošanas procesus.

 

Līdzīgas receptes