Mellenes deja
Patīk
0 0


Klasifikācijas tagi

līdz 20 min., Viegla, Kokteiļi un dzērieni

Mellenes deja

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

  • 4 gab.
    Bumbieru
  • 3 saujas
    Spinātu Rimi
  • 150 g
    Melleņu
 

Pamācība

Noskalo bumbierus. Sulu spiedē pirmos liek spinātus, tad mellenes un tikai tad bumbierus. Izspiež sulu.

Kokteiļa sastāvā esošās mellenes palīdzēs saglabāt veselību un stiprinās organismu, bet spināti sniegs nepieciešamo enerģijas lādiņu. Papildiniet kokteili ar kefīru, paniņām vai ar klijām un baudiet brokastu vietā. Kokteilis jo īpaši garšos bērniem. Ieteicams dienā uzņemt ne vairāk kā 2–3 kokteiļus.

SPINĀTI – bagātīgi satur beta karotīnu, K vitamīnu, kāliju, dzelzi, magniju, antioksidantus. Spinātos esošais kālijs palīdz normalizēt asinsspiedienu, labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību. Vitamīnus un minerālvielas vislabāk uzņemt, uzturā lietojot svaigus spinātus.

BUMBIERI – sastāvā esošās šķiedrvielas palīdz noregulēt gremošanas trakta darbību. Savukārt organiskās skābes, ko satur bumbieri, ļauj uzlabot vielmaiņu un gremošanas procesus, stimulē aknu un nieru darbību. Bumbieru mīkstums satur daudz kālija, kas palīdz sirds un muskuļu darbībai, jo kālija joni organismā atbild par šūnu atjaunošanos.

MELLENES – regulāri lietojot uzturā mellenes, acis tiek pasargātas no noguruma, kā arī uzlabota asinsrite. Satur bioloģiski aktīvu vielu – flavonoīdu, kas labvēlīgi ietekmē asinsvadu sieniņas, samazinot sirds un asinsvadu slimību riskus.

 

Līdzīgas receptes