Pilna banka
Patīk
1 1


Klasifikācijas tagi

Satur laktozi, Viegla, vairāk nekā 40 min., Kokteiļi un dzērieni

Pilna banka

2 personām
Vairāk nekā 40 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 400 g
  Grieķu jogurts
 • 0.5 sauja
  Godži ogas
 • 0.5 sauja
  Svaigas piparmētru lapas
 • 250 g
  Saldētas avenes ICA
 • 0.5 gab
  Marakuja
 • 1 sauja
  Pilngraudu auzu pārslas
 

Pamācība

Visas sastāvdaļas liek blenderī un samaļ. Ja vēlas šķidrāku kokteili, pievieno tam nedaudz dzeramā ūdens.

Bagātīgi satur dažādu grupu vitamīnus, kas īpaši nepieciešami organismam. Baudiet kokteili kā gardu našķi brīžos, kad nepieciešams enerģijas lādiņš, jo kokteilī esošās sastāvdaļas sniegs daudzveidīgas uzturvielas un radīs sāta sajūtu. Labs risinājums pēc sporta nodarbībām vai kā nelielas ēdienreizes aizvietotājs.

Der zināt:

AVENES – bagātīgi satur C, K, A, E, B grupas vitamīnus, kā arī minerālvielas – cinku, kāliju, mangānu, kalciju, dzelzi. Ogas palīdzēs stiprināt imunitātes sistēmu.

JOGURTS – satur kalciju, olbaltumvielas, B6 un B12 vitamīnus, piena raudzēšanas procesā palielinās B grupas vitamīnu īpatsvars. Regulāra jogurta lietošana uzturā labvēlīgi ietekmē kuņģa darbību.

MARAKUJA – bagātīgs A un C vitamīnu un minerālvielu avots, īpaši kalcija un dzelzs. Gatava marakuja ir ar biezu, dzeltenzaļu apvalku, tai ir oranžs mīkstums ar mazām un cietām sēkliņām.

PILNGRAUDU AUZU PĀRSLAS – satur B grupas vitamīnus, minerālvielas – kāliju, kalciju, dzelzi un magniju, tāpat tās bagātīgi satur organismam nepieciešamās balastvielas. Regulāra pilngraudu auzu pārslu lietošana uzturā mazina holesterīna un cukura līmeņa svārstības, stiprina imunitāti, uzlabo gremošanas trakta darbību.

PIPARMĒTRAS – satur ēterisko eļļu, kura labvēlīgi iedarbojas uz organismu. Piparmētrām ir nomierinoša un pretsāpju iedarbība, tās palīdz uzlabot smadzeņu darbību.

GODŽI OGAS – satur C, B1, B2, B6, A un E vitamīnus, kā arī vērtīgo taukskābi – linolskābi. Tajās ir ļoti daudz minerālvielu – cinks, varšs, dzelzs, kalcijs, selēns un fosfors. Ogas stiprina imunitāti, aktivizē vielmaiņu un, regulāri lietojot uzturā, spēcinoši iedarbojas uz organismu.

 

Līdzīgas receptes