Pilna diena
Patīk
2 1


Klasifikācijas tagi

līdz 20 min., Viegla, Kokteiļi un dzērieni

Pilna diena

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 3 gab.
  Apelsīni
 • 1 gab.
  Avokado
 • 1 gab.
  Mango
 • 1 gab.
  Laims
 • 0.5 saujas
  Baziliks
 

Pamācība

Attīra mango un avokado, izspiež laima un apelsīnu sulu.

Pievieno baziliku un samaļ kokteili. Ja vēlas šķidrāku dzērienu, pievieno nedaudz dzeramā ūdens.

Kokteilis var būt kā veselīgs ēdienreizes – brokastu vai launaga – aizstājējs. Tā sastāvā esošais avokado un augļi nodrošinās organismu ar mononepiesātinātajām taukskābēm, vitamīniem un minerālvielām. Kokteilis noteikti garšos arī bērniem. Baudiet to 1–2 reizes dienā kā atsevišķu ēdienreizi.

APELSĪNI – satur aptuveni 70 mg C vitamīna. Palīdz stiprināt imunitāti. Tāpat apelsīnu sula ir bagātīgs kalcija avots, kas stiprina kaulus un zobus.

MANGO – satur A, B, C grupas vitamīnus, kā arī minerālvielas – kalciju, dzelzi, magniju, fosforu, kāliju, cinku. Mango lietošana uzturā labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas traktu, uzlabo redzi, vielmaiņu un imūnsistēmu, kā arī matu un ādas stāvokli, stiprina sirdi un nervu sistēmu.

AVOKĀDO – satur C, E, B6 grupas vitamīnus, bagātīgi satur kāliju, dzelzi, folskābi, magniju. Sastāvā līdz pat 30% vērtīgas augu eļļas, taču tajā pašā laikā ļoti maz cukura. Regulāri uzturā lietojot avokado, samazinās risks saslimt ar sirdsasinsvadu slimībām, kā arī tiks uzlabota atmiņa. Savas struktūras dēļ avokado piešķirs kokteilim biezu konsistenci.

LAIMS – papildinās dzērienu ar antioksidantiem, kas pasargā no brīvo radikāļu ietekmes un piešķir kokteilim skābenu akcentu.

BAZILIKS – satur 1,5% ēterisko eļļu, kam piemīt baktericīda iedarbība. Uzlabo ēstgribu, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas sistēmu kopumā. Bazilikā esošās ēteriskās eļļas kokteilim piešķirs izsmalcinātu garšu un smaržu.

 

Līdzīgas receptes