Pūkas lidojums
Patīk
0 0


Klasifikācijas tagi

līdz 20 min., Viegla, Kokteiļi un dzērieni

Pūkas lidojums

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 2 gab
  Bumbieri
 • 1 gab
  Gurķis, garais
 • 1 gab
  Seleriju kāts
 • 1 gab
  Ābols
 • 1 gab
  Citrons
 

Pamācība

Noskalo augļus un dārzeņus, nomizo citrona mizu. Liek visas sastāvdaļas, vienu pēc otras suluspiedē un izspiež sulu.

Kokteilis būs labs papildinājums atslodzes dienās vai arī pēc sporta nodarbības, jo tas ir gards un veldzējošs, savukārt tā sastāvdaļas satur maz kaloriju.

Der zināt !

ĀBOLI – satur beta karotīnu, C, B1, B2, PP, E vitamīnus un minerālvielas – kāliju, magniju, dzelzi, mangānu, hromu, boru u.c. Ābolos esošās organiskās skābes – ābolskābe un citronskābe – aktivizē vielmaiņu.

GURĶI – satur ļoti maz kaloriju, jo 95% no gurķa ir ūdens! Gurķos ir C, K, B5 vitamīni, kā arī kālijs, magnijs, mangāns. Gurķu sulā esošais silīcijs palīdz uzturēt veselīgu sejas ādu, kā arī stiprinās matus.

SELERIJU KĀTI – seleriju sulā esošais B grupas vitamīnu komplekss stimulē ogļhidrātu apmaiņu organis- mā, papildinot šūnu enerģijas rezerves. Tieši ēteriskās eļļas – terpēni – selerijām dod izcilo garšu un smaržu. Dzerot svaigu seleriju sulu, vieglāk pārciest karstu laiku, jo tā normalizē ķermeņa temperatūru.

CITRONI – bagātīgi satur ne vien C vitamīnu, bet arī B1, B2, B6, A, P vitamīnus, daudz kālija, magnija, kalcija, organiskās skābes un antioksidantus. Regulāra citronu lietošana uzturā stiprina imunitāti, pasargā organismu no brīvo radikāļu ietekmes. To sula uzlabo olbaltumu šķelšanos organismā, pastiprina kalcija un dzelzs uzņemšanu, un normalizē asinsspiedienu, kā arī uzlabo gremošanas procesus.

BUMBIERI – sastāvā esošās šķiedrvielas palīdz noregulēt gremošanas trakta darbību. Savukārt organiskās skābes, ko satur bumbieri, ļauj uzlabot vielmaiņu un gremošanas procesus, stimulē aknu un nieru darbību. Bumbieru mīkstums satur daudz kālija, kas palīdz sirds un muskuļu darbībai, jo kālija joni organismā atbild par šūnu atjaunošanos.

 

Līdzīgas receptes