Spēka vieglums
Patīk
0 0


Klasifikācijas tagi

līdz 20 min., Viegla, Kokteiļi un dzērieni

Spēka vieglums

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 150 g
  Zemenes
 • 150 g
  Mellenes
 • 0.5 gab
  Mango
 • 300 ml
  Dzeramais ūdens
 

Pamācība

Noskalo ogas un liek blendera krūzē. Samaļ viendabīgā masā. Ja vēlas, pievieno mazliet ūdens vai ledus.

Kokteilis bagātīgi satur fruktozi, tāpēc tas būs lielisks papildinājums otrajām brokastīm vai launagam, kad nepieciešams atjaunot enerģijas rezerves. Papildiniet kokteili ar auzu klijām, linsēklām – tās sniegs organismam papildu šķiedrvielas. Var pievienot arī pienu, kas bagātinās kokteili ar vērtīgajām olbaltumvielām.

Der zināt !

ŪDENS – ūdens ir visas dzīvības pamats. Tas ir svarīgs vesela organisma avots. Diennaktī cilvēkam būtu jāuzņem aptuveni 2 litri šķidruma, no kuriem 1,5 litri ir tīrs ūdens, pārējais – sulas, tējas.

MELLENES – regulāri lietojot uzturā mellenes, acis tiek pasargātas no noguruma, kā arī uzlabota asinsrite. Satur bioloģiski aktīvu vielu – flavonoīdu, kas labvēlīgi ietekmē asinsvadu sieniņas, samazinot sirds un asinsvadu slimību riskus.

MANGO – satur A, B, C grupas vitamīnus, kā arī minerālvielas – kalciju, dzelzi, magniju, fosforu, kāliju, cinku. Mango lietošana uzturā labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas traktu, uzlabo redzi, vielmaiņu un imūnsistēmu, kā arī matu un ādas stāvokli, stiprina sirdi un nervu sistēmu.

ZEMENES – bagātīgi satur C, E un B grupas vitamīnus, kā arī mangānu, kāliju, kalciju, varu. Zemenes savas vērtīgās īpašības saglabā arī saldētā veidā, tāpēc tās var izmantot visu gadu. Bioloģiski aktīvo vielu daudzums zemenēs stimulē vielmaiņas procesus un palīdz attīrīt organismu no kaitīgām vielām. Pateicoties augstajam dzelzs saturam, zemenes veicina asinsriti.

 

Līdzīgas receptes