Svaigais vieglums
Patīk
0 1


Klasifikācijas tagi

līdz 20 min., Viegla, Kokteiļi un dzērieni

Svaigais vieglums

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 400 g
  Gurķi
 • 0.5 sauja
  dilles
 • 1 sauja
  skābenes
 • 1 sauja
  spināti
 • 0.5 sauja
  loki
 • 0.5 sauja
  pētersīļi
 

Pamācība

Noskalo gurķus un zaļumus. Pirmos spiedē liek zaļumus, tikai tad gurķus. Izspiež sulu.

Der zināt

Svaigs un spirgts dzēriens, ko noteikti uzturā var lietot tie, kas rūpējas par svaru vai ievēro atslodzes dienas. Kokteili varat papildināt ar dažādiem zaļumiem, diedzētām sēklām un asniem. Savukārt ja dzērienam pievienosiet paniņas, tas iegūs krēmīgu konsistenci un papildu labajās pienskābajās baktērijas. Dienā droši var izdzert 2–3 glāzes šādas sulas, jo tā satur 95% ūdens.

GURĶI – satur ļoti maz kaloriju, jo 95% no gurķa ir ūdens! Gurķos ir C, K, B5 vitamīni, kā arī kālijs, magnijs, mangāns. Gurķu sulā esošais silīcijs palīdz uzturēt veselīgu sejas ādu, kā arī stiprina matus.

SKĀBENES – satur ievērojamu daudzumu C vitamīna. Tajās esošās vielas pazemina arī holesterīna līmeni asinīs. Tomēr jāatceras, ka skābenes uzturā jālieto mērenā daudzumā.

GARŠAUGI – dilles, loki – tiem piemīt ārstnieciska un antibakteriāla iedarbība. Satur fitoncīdus, kas spēj iznīcināt daudzu slimību ierosinātājus. Tāpēc, ik dienas apēdot sauju svaigu zaļumu, organismu uzlādēsi ar tik nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām.

SPINĀTI – bagātīgi satur beta karotīnu, K vitamīnu, kāliju, dzelzi, magniju, antioksidantus. Spinātos esošais kālijs palīdz normalizēt asinsspiedienu, labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību. Vitamīnus un minerālvielas vislabāk uzņemt, uzturā lietojot svaigus spinātus.

 

Līdzīgas receptes