Vēja veldze
Patīk
0 0


Klasifikācijas tagi

Viegla, līdz 20 min., Kokteiļi un dzērieni

Vēja veldze

2 personām
Līdz 20 min.
Viegla

 

Pievienot

Sastāvdaļas

 • 2 gab
  Bumbieri
 • 2 gab
  Āboli
 • 250 g
  Kazenes
 • 1 sauja
  Piparmētra, melisa vai citronmētra
 

Pamācība

Noskalo augļus. Pirmos sulas spiedē liek zaļumus, tad kazenes un vēlāk bumbierus un ābolus.

Der zināt !

Ieprieciniet savu organismu un baudiet kokteili pēc garas pastaigas vai rīta skrējiena. Tas būs bagātīgs dabisko antioksidantu avots. Kokteili var papildināt ar linsēklām, klijām, kā arī bezpiedevu jogurtu, kas dzērienu bagātinās ar vērtīgām balastvielām un probiotiskajām baktērijām. Ieteicamā dienas deva – 2–3 glāzes.

ĀBOLI – satur beta karotīnu, C, B1, B2, PP, E vitamīnus un minerālvielas – kāliju, magniju, dzelzi, mangānu, hromu, boru u.c. Ābolos esošās organiskās skābes – ābolskābe un citronskābe – aktivizē vielmaiņu.

BUMBIERI – sastāvā esošās šķiedrvielas palīdz noregulēt gremošanas trakta darbību. Savukārt organiskās skābes, ko satur bumbieri, ļauj uzlabot vielmaiņu un gremošanas procesus, stimulē aknu un nieru darbību. Bumbieru mīkstums satur daudz kālija, kas palīdz sirds un muskuļu darbībai, jo kālija joni organismā atbild par šūnu atjaunošanos.

KAZENES – bagātas ar A, C un E vitamīnu, kāliju, varu un magniju. Ogām piemīt nomierinoša un spēcinoša iedarbība uz organismu.

CITRONMĒTRA – bagātīgi satur ēteriskās eļļas, kas kokteilim piešķirs fantastisku garšu. Noderīga arī kā nomierinošs līdzeklis.

 

Līdzīgas receptes